Заправка системи опалення незамерзаючою рідиною Київ та Київська область

Заправка системи опалення незамерзаючою рідиною Київ та Київська область

    Заправка системи опалення незамерзаючою рідиною Київ та Київська область    

Заправка системи опалення незамерзаючою рідиною Київ та Київська область

Заправка систем систем опалення незамерзаючою рідиною від 2000 грн.

В ситуації, коли в будинку просто неможливо використовувати воду в якості теплоносія. У таких випадках приходить на виручку незамерзаюча рідина для опалення. Її застосування доцільно не завжди і якщо є варіанти не лити її в контур, то краще їх використовувати. Якщо ж обставини склалися в такий спосіб, що без незамерзайки не обійтися, то потрібно вміти з нею працювати. У незамерзаючої рідини для опалення будинку є певні вимоги до умов експлуатації. Вони мають відмінні від води характеристики, що також слід враховувати при проектуванні системи опалення.

Заповнити систему незамерзаючою рідиною бажано, тільки після того, як все обладнання теплосистеми буде пристосовано для заповнення антифризами.

Сама процедура заливки антифризу не складна, але попередній підготовчий процес досить трудомісткий, і без помічника може проходити не так акуратно і зайняти втричі більше часу.

Наприклад:

– один виробляє заповнення контуру теплоносієм і контролює тиск, а другий обезвоздушівает радіатори і регулює, врівноважує гідравлічні контури системи, обстежує всі з’єднання та обладнання на предмет протікання антифризу.

При виявленні протікання іноді необхідно спорожняти всі трубопроводи, якщо немає можливості відсікти окрему гілку або радіатор арматурою (коли гідравлічна схема не ідеальна). Удвох простіше, швидше і акуратніше (!!!) зливати теплоносій, перепаковувати секції радіатора, або коли виникла необхідність докупити необхідні комплектуючі – один майструє а другий проводить закупівлю компонентів (особливо актуально якщо на вулиці »-« ).

Перед заправкою опалювальної системи свіжої незамерзаючої рідиною її слід промити, після цього промивні розчини зливаються. Вони діють руйнівно на відкладення в трубах. Після декількох циклів проходження разом з рідиною видаляються забруднюючі елементи.

Опресовувати систему краще водою, так як антифриз досить токсичний. Якщо в системі буде витік, він може потрапити в житлові приміщення. Крім того, його треба зливати для усунення протікання, що в деяких випадках є проблемою. Краще закачати воду, перевірити, що система тримає тиск протягом доби, потім злити воду і закачати антифриз.

Той факт, що антифриз характеризується меншим коефіцієнтом поверхневого натягу (в порівнянні з водою), призводить до того, що теплоносій на його основі має велику плинність і легше проникає в пори і тріщини. Проблема з плинністю – не завжди проблема кривих рук монтувавших систему … Фізику не обдуриш: витік через ущільнювачі – прокладки, кільця, пакування і т.п., часті цикли нагрівання – охолодження послаблюють герметичність в місцях з’єднань.

! Категорично не рекомендується застосовувати антифриз для водяного опалення з двоконтурним котлом. Рідина може в малих кількостях потрапляти в контур ГВП.

! Додавати в систему можна такий же антифриз і цього ж виробника. Продукти від різних фірм можуть мати різні пакети присадок, чому при змішуванні в системі з’явиться осад.

! Антифриз більш текучий, ніж вода, звідси підвищені вимоги до роз’ємним з’єднанням системи опалення.

«Підступність» антифризів полягає в тому, що протікання часто з’являються тоді, коли опалення вимкнене і система охолола. Через охолодження відбувається зменшення обсягу металевих з’єднань і, як наслідок, поява мікроканалів, за якими починає сочитися антифриз. З цієї причини бажано щоб всі з’єднання в системі опалення були доступні для огляду і ремонту.

! Антифриз має коефіцієнт температурного розширення більше, ніж у води. Щоб уникнути проблеми заповітрювання та підняття тиску в системі вище за нормальний для закритої системи рекомендовано встановлювати розширювальний бак відповідно до таблиці:

Об`єм системи, л Розширювальний бак л, не менше
від 50 12
від 50 до 80 18
від 80 до 115 24
від 115 до 160 35
від 160 до 230 50
від 230 до 350 80
від 350 до 550 100

! Ми самі не виробляємо незамерзаючу рідину і не рекомендуємо конкретних виробників. Головне, щоб антифриз був призначений для системи опалення. Наша майстерня при необхідності використовує антифризи різних виробників, головний критерій-наявність на складі постачальника і можливість привезти швидко. Ми не можемо проводити експертизу кожної каністри з рідиною, не можемо знати, звідки вона насправді взялася у перевіреного постачальника, ми не знаємо, яка рідина всередині каністри, навіть якщо до кожної партії додається сертифікат якості. Тому, якщо на Ваше прохання ми купимо та заллємо рідину в Вашу систему опалення, ми не несемо відповідальність за її якість, а також за можливу шкоду, заподіяну котлу і системі.

!Вибирайте теплоносій докладно. Неправильний вибір антифризу і недотримання правил експлуатації може стати причиною проблем в процесі експлуатації аж до повного виходу системи з ладу.

Розрахунок рідини в системі опалення

Перед придбанням «незамерзайки», важливо встановити місткість опалювальної системи. Розуміючи довжини всіх магістралей, підводок до батарей, розподіливши їх за діаметрами, розраховуєм площу прохідного перетину для кожного діаметра (за формулою площі круга) множимо отриманий результат на довжину труби. До цього обьему додаємо обсяг рідини, що міститься в радіаторах і котлі. Ці дані є в технічних паспортах на вироби. Ця процедура нескладна, але вимагає часу.

Ще можна злити заповнену систему в тару створивши тиск повітряним компресором – визначаємо з min. похибкою точний необхідний обсяг системи-компресор завжди в наявності :)

З МЕТОЮ БЕЗПЕКИ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ В КОТЛАХ ВИКОРИСТОВУВАТИ АНТИФРИЗ НА БАЗІ ПРОПІЛЕНГЛІКОЛЮ. ПРИ ЦЬОМУ НЕОБХІДНО СУВОРО СЛІДУВАТИ РЕКОМЕНДАЦІЙ ВИРОБНИКА АНТИФРИЗУ.

Антифризи для систем опалення вироблені на основі водних розчинів етиленгліколю або пропіленгліколю. Самі по собі такі розчини вельми агресивні по відношенню до матеріалів, що застосовуються в системах опалення. Вони стають зовсім іншими за допомогою запатентованих виробниками пакетів функціональних присадок довгострокової дії, які забезпечують:

  • захист від корозії в системі;
  • захист від утворення накипу;
  • захист від спінювання;
  • захист від окислення;
  • захист від набухання і розчинення герметизуючих ущільнювачів.

Присадки повинні також забезпечити термічну стабільність в діапазоні від -65 ° С до 105 ° С і не допускати термічної деструкції при локальних перегревах до 170 ° С. Антифриз повинен бути сумісний з еластомерами, резинами, пластиками, застосовуваними в системах опалення та теплообмінних системах, і забезпечувати якомога більший термін служби такого теплоносія.

МИ НЕ НЕСЕМО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПРИЙНЯТЕ ВАМИ РІШЕННЯ! ЗАЛИВАТИ АНТИФРИЗ АБО ВОДУ-ВИРІШУЄТЕ ТІЛЬКИ ВИ!

З повагою до Вас і Вашого будинку,
Ing-studio