Заміна радіаторів опалення
- Установка біметалевих радіаторів
- Установка сталевих радіаторів опалення
- Установка чавунних радіаторів опалення
- Установка алюмінієвих радіаторів опалення
Підключення батарей опалення
Коли необхідна термінова заміна радіаторів опалення, то багато жителів столичного регіону намагаються знайти найдоступніший спосіб. Це і інтернет провайдери, і сусіди, і власні навички. В результаті можлива поломка в самий невідповідний час.
Заміна опалювального радіатора
Особливості монтажу радіаторів
При установці опалювальних радіаторів і під час того, як під’єднати радіатор опалення, слід чітко дотримуватися вимог, зазначені в СНиП. Зокрема, це відноситься до витримуванню необхідної відстані між радіатором і стіною, підлогою і підвіконням:
- відстань від верхньої частини радіатора до підвіконня має бути не менше 10 см. Якщо ж вказаний проміжок буде нижче, це може утруднити переміщення теплового потоку – таким чином, приміщення буде прогріватися гірше;
- відстань від нижньої частини радіатора до підлоги повинно становити мінімум 12 см. Якщо воно буде менше – існує ризик значного збільшення різниці температур на різній висоті приміщення;
- відстань від задньої стінки радіатора до стіни повинно бути не менше 2 см. В іншому випадку, буде порушена тепловіддачі радіатора.
Для того щоб визначити вартість робіт по установці або заміні радіаторів опалення, необхідно оглянути приміщення. Провівши аналіз і розрахунки фахівець зможе сказати точну вартість послуг, яка буде включати:
- вартість демонтажу старих і монтажу нових радіаторів;
- вартість комплектуючих – кронштейнів, кріплень, фітингів та ін.
- вартість роботи майстра
Можливі схеми підключення радіаторів
Перед тим, як приступати до процесу установки радіаторів опалення, вкрай важливо визначити схему підключення. Існує кілька варіантів, як це зробити, це зазначено і в СНіП. Кожен з них має як певні переваги, так і недоліки.
Методи підключення:
Бокове підключення. Даний спосіб є, мабуть, найбільш поширеним, оскільки саме він дозволяє домогтися максимальної тепловіддачі радіаторів. Принцип монтажу досить простий – труба, що підводить підключається до верхнього патрубка радіатора, а відводить – до нижнього. Таким чином, і підводить, і відводить труби розташована на одному кінці батареї.
Діагональне підключення. Даний метод використовується переважно для довгих радіаторів, оскільки дозволяє домогтися максимального прогріву батареї по всій довжині. В такому випадку, вхідний шланг слід підключати до верхнього патрубка, а відводять – до нижнього, який розташований на іншій стороні батареї.
Нижнє підключення. Найменш ефективний метод підключення (в порівнянні з боковим методом, ККД нижче на 15%), який використовується переважно для опалювальних систем, розташованих під підлогою. За логікою речей у верхній частині радіатори нагріваються нерівномірно.
Важливо враховувати ще й те, що метод установки і то, як правильно поєднати радіатори опалення, також впливає на якість обігріву приміщення. Так, можливі варіанти установки радіаторів:
- у відкритому вигляді під підвіконням – максимальна ефективність системи опалення – 96% -97%;
- у відкритому вигляді в ніші – ефективність трохи нижче – 93%;
- в частково закритому вигляді – спостерігається зниження ефективності до 88%;
- в повністю закритому вигляді – ефективність опалення становить лише 75% -80%.
- Які типи опалювальних радіаторів найкраще підійдуть для конкретного приміщення?
- Яка кількість секцій радіатора необхідно для кімнати певної площі?
- Як встановити нові батареї в стару «совкову» централізовану систему опалення?
- Як найбільш оптимально прокласти комунікації опалювальної системи?
На ці та інші питання вам дадуть вичерпну інформацію фахівці сантехнічної майстерні, тому що проведення робіт з установки або заміни радіаторів опалення передбачає знання основних технологічних аспектів
Щоб запобігти втратам тепла, дуже бажано стіну за батареєю утеплити тепло відображаючим матеріалом.
Санітарні техніки нашої майстерні вивчили існуючий асортимент елементів опалення і знають всі сучасні методи та інженерні рішення заміни і установки опалювальних радіаторів.