Чистка бойлера

Чистка бойлера

    Чистка бойлера    

Чистка бойлера Київ та Київська область

Чистка ємнісного водонагрівача від 800 грн.
Чистка бойлера непрямого нагріву від 1500 грн.

Постійний нагрів призводить до осідання з рідини сольових відкладень (накипу) яка осідає на дні в процесі експлуатації. Крім того у водопровідній воді містяться суспензії глини і піску які «вислизнули» від фільтруючих елементів. Це «добро» осідає на стінках бака і нагрівальному елементі, утворюючи щільну кірку.

Якість води, що нагрівається і інтенсивність використання бойлера безпосередньо впливають на періодичність чищення бойлера.

Профілактичні роботи з чищення бойлера та його елементів значно підвищують ефективність роботи. Швидкість нагріву води збільшується і як наслідок знижується споживання електроенергії.

В процесі експлуатації бойлера відбувається утворення накипу на тені, який, в свою чергу, осідає на дні бойлера, що знижує його термін експлуатації, а також веде до зменшення обсягу води, що нагрівається і збільшення часу нагрівання.

Конструктив кріплення нагрівального елементу (тена) бойлера відрізняється (в залежності від фірми-виробника), однаковим залишається принцип і алгоритм проведення робіт по чистці водонагрівача.

АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ ЧИЩЕННЯ БОЙЛЕРА

Відключення від мережі і злив води

Необхідно вимкнути автомат і від’єднати дроти від терморегулятора. Після цього можна перейти до зливу води.

Якщо на бойлері немає запобіжного клапана або він зламаний, то його необхідно встановити в подальшому.

Після зливу води бойлер необхідно зняти з кріплень і покласти на підлогу, після чого потрібно витягнути терморегулятор. На фото чітко видно, як можливо почистити бойлер

Після зняття нагрівального елементу бойлера рукою або ганчіркою необхідно дістати з бака всю накопичений накип. Бак емальований зсередини, тому накипу на стінках практично немає. Далі бак можна промити під напором води і добре протерти стінки ганчіркою.

Особливості тенів

Якщо тен знаходиться в поганому стані, наприклад, є сильний накип на нагрівальному елементі, або відбулася деформація при розкручуванні, його доведеться замінити. Чистка в такій ситуації настільки проблематична, що розумніше зробити заміну на новий тен. Заміну необхідно робити на аналогічний тен з такою ж потужністю.

Під час покупки необхідно звернути увагу на конструктив контактів підключення до терморегулятора (він повинен бути ідентичний, як на старому тені).

ТЕН

Якщо тен ще нормальний і пощастило його відчистити, можна ризикнути і спробувати його подальшу експлуатацію. Хоча ризикувати небажано, адже від цього залежить безпека: в разі старіння електронагрівача властиво не тільки битися струмом, а й вибухати.

Магнієвий анод в бойлері

Магнієвий анод – важлива деталь в питанні, як якісної чистки бойлера. Він розташований поблизу нагрівального елементу і в процесі експлуатації руйнується, тому раціонально проводити заміну (у міру зношування більше 50%). Щоб замінити анод, досить просто викрутити його. Далі на те саме місце встановлюється новий, який купується під час покупки нового тена.

Магнієвий анод в бойлері